usŁugi

* Bezpłatne przeglady
* Stomatologia zachowawcza
* Stomatologia dziecięca
* Stomatologia estetyczna
* Chirurgia stomatologiczna

WiĘcej

Galeria

Zapraszamy do galerii zdjęć.
WiĘcej

the wand

The Wand TM jest nowoczesnym urządzeniem do wykonywania znieczuleń miejscowych w gabinecie stomatologicznym.

WiĘcej

Jak dojechaĆ

The Wand™– to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym, stosowane dziś w blisko 600 gabinetów stomatologicznych w całej Polsce. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne dla pacjenta. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek pacjenta, a tym samym nie przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinecie stomatologicznym. Precyzja The Wand™, a także zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, będącego efektem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia lub podanie go bezpośrednio do naczynia krwionośnego. Zdaniem stomatologów The Wand™ jest rozwiązaniem, z którego powinni chętnie korzystać pacjenci do tej pory obawiający się dentysty. – The Wand™ nie tylko wyeliminował ból podczas podawania znieczulenia, ale także w niczym nie przypomina znienawidzonej strzykawki – mówi o The Wand™ lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim clinic.

 

 

Czym różni się bezstrzykawkowe znieczulenie The Wand™ od znieczulenia strzykawką

* Podanie znieczulenia przy pomocy komputera całkowicie eliminuje ból towarzyszący iniekcji i podawaniu płynu znieczulającego

* W The Wand™ znieczulenie podawane jest pod niskim ciśnieniem. Płyn, którego intensywność dozowania sterowana jest przez komputer nie powoduje rozpierania tkanki, a tym samym towarzyszącego mu bólu

* Komputerowe znieczulenie nie niszczy tkanek miękkich

* Igła wbijana jest w tkankę ruchem rotacyjnym, bez użycia nacisku, w sposób kontrolujący opór tkanek

* Pacjenci nie odczuwają odrętwienia wargi, mogą normalnie rozmawiać z lekarzem. Znieczulenie nie powoduje także odrętwienia języka, policzków i opadania warg.

* Jedna komfortowa aplikacja znieczula wiele zębów. Tego typu znieczulenia podawane metodami tradycyjnymi są bardzo nieprzyjemne dla pacjenta.

* Brak widoku strzykawki zmniejsza poziom stresu, zwłaszcza u dziecka